Historia

Historia naszego Przedszkola
Historia przedszkola
Budowę przedszkola, która trwała 4 lata rozpoczęto w 1988 roku. W 1992 roku w wyniku konkursu na stanowisko dyrektora nowego przedszkola wybrano Panią mgr Barbarę Kowal. Wicedyrektorem od 2007r. była Pani mgr Ewa Szawlińska. Od września 2017 roku stanowisko dyrektora przedszkola objęła Pani mgr Małgorzata Mazur, natomiast od lutego 2022 r. wicedyrektorem została Pani mgr Beata Szatko.
 
Lokalizacja
Przedszkole znajduje się w samym centrum osiedla zwanego popularnie Falklandy, na północno-wschodnim obrzeżu miasta. Wokół nie ma żadnych zakładów przemysłowych. Jest dużo zieleni a odległości 500 m. znajduje się las Lipie. Na osiedlu oprócz kilku sklepów i punktów usługowych jest Biblioteka oraz Dom Kultury Westerplatte. Niedaleko osiedla znajdują się supermarkety. Do osiedla można dojechać autobusami miejskimi lub samochodem od strony ul. Jana Pawła II i od ulicy Wojska Polskiego.

 

Pomieszczenia w przedszkolu
Liczba pomieszczeń do dyspozycji dzieci: 7 sal zajęć, 1 szatnia,  ponadto jest jeszcze 5 dodatkowych sal zajęć: sala telewizyjno-kinowa, plastyczno-techniczna, rytmiczno-taneczna, sala do zajęć specjalistycznych oraz garderoba teatralna. W każdej sali meble, pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, książeczki oraz kąciki zainteresowań dostosowane są do wieku dzieci.

Ogród przedszkolny

Ogród: 2130 m2 – w tym: mini miasteczko komunikacyjne, boisko do ćwiczeń gimnastycznych, koszykówki, mikroklimat leśny, alpinarium oraz standardowy plac zabaw.